صنایع جنگ افزارسازی در سال 1316 به منظور تولید تفنگ و مسلسل تاسیس شده و به مرورتکمیل و توسعه پیدا کرد و با توجه به تجربیات بدست آمده طی سالیان دراز موفق به ساخت و بهینه سازی سلاحهای مختلفی گردیده است .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی با استفاده از نیم قرن تجربه در ساخت انواع سلاحهای رزمی سبک و نیمه سنگین وهماهنگ با هدف اتکا به خود و قطع وابستگی از بیگانگان نظام جمهوری اسلامی ایران، این صنایع اقدام به طراحی و ساخت انواع محصولات مورد نیاز بخشهای غیر نظامی با کیفیتهایی که از مطلوبیت و تنوع زیادی برخوردار است نموده است، بگونه ای که در حال حاضر با استفاده از متخصصین ایرانی و تجهیزات مناسب تولید،صنایع جنگ افزار سازی موفق به تولید تفنگهای شکاری نخچیر 1( تک لول) ، نخچیر 2 ( دو لول) وتفنگ بادی تند باد شده است که به بازار نیز عرضه گردیده است .

 تفنگ شکاری نخچیر 1 :

تفنگ تک لول ساچمه زنی کمر شکن جهت شکار می باشد قنداق تفنگ به صورت استاندارد از جنس چوب گردو دارای کفی ساخته شده از پلی آمید می باشد.لوله سلاح از بهترین ماتریال آلیاژی ساخته می شود که از سطح داخلی آن به جهت بالا بردن عمر مفید لوله با استفاده از امکانات پیشرفته پوشش کروم سخت شده است.

  تفنگ شکاری نخچیر 2 :

نخچیر 2 تفنگ دو لول ساچمه زنی کمر شکن جهت شکار می باشد.قنداق به صورت استاندارد از جنس چوب گردو و دارای کفی ساخته شده از پلی آمید می باشد. لوله سلاح از بهترین ماتریال آلیاژی ساخته می شود که سطح داخلی آن به جهت بالا بردن عمر مفید لوله با استفاده از امکانات پیشرفته پوشش کروم سخت شده است ضمن آنکه لوله راست به صورت نیم چوک و لوله چب به صورت تمام چوک ساخته می شود.

3 تفنگ بادی تند باد :

تند باد یک تفنگ بادی کمر شکن است که مجهز به روزنه دید قابل تنظیم در برد و سمت می باشد.این سلاح جهت تیر اندازی آموزشی و تفریحی طراحی گردیده می تواند به دوربین نیز تجهیز گردد.

 

 

مشخصات فنی

کالیبر

طول کلی سلاح

ارتفاع

عرض

طول لوله

وزن

1- تفنگ شکاری نخجیر 1

12

1250 میلی متر

183 mm

40 mm

810mm

5/3 کیلوگرم

2- تفنگ شکاری نخجیر2

12

1136 میلی متر

190 mm

58 mm

700 mm

۳/۶ کیلو گرم

3- تفنگ بادی تند باد

5/4

1015 میلی متر

 

 

470mm

5/2 کیلوگرم

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 14:29  توسط محمد بیدگلی  |